• Staroměstská kapela, jak už její název napovídá, pochází ze Starého Města nedaleko Uherského Hradiště. Dechová hudba byla založena kolem roku 1920 a od té doby se snaží svými písničkami rozdávat radost, všude kam přijede.
  • Kapelu tvoří 15 muzikantů a dva zpěváci, kteří vystupují v tradičních staroměstských krojích, nebo v civilním, společenském oblečení. Kapelníkem je Petr Luběna. Zpívají Jitka Janálová, Šárka Brantalová a Pavel Mikel. Konferování programu a ozvučení je zajištěno ze strany souboru.
  • Kapela se opírá o sobě vlastní slovácký temperament, v repertoáru najdete skladby moravských autorů (M. R. Procházky, J. Slabáka, Z. Gurského, V. Maňas ml., A. Perničky, Vl. Pfeffra, A. Koníčka, J. Zmožka, F. Kotáska ad.) a českých autorů (L. Kubeše, J. Vejvody ad.). V nabídce jsou zařazeny také taneční melodie, tanga a waltze. Kapelu můžete vidět na plesech, festivalech, koncertech, církevních obřadech, hodových slavnostech a zábavách.
  • Staroměstská kapela doposud vydala tři CD: „U Moravy dědina“ (1997), „Vinohrad krásně voní“ (2007) a „Kůsek za dědinů“ (2011). V případě Vašeho zájmu si můžete CD objednat na adrese smkapela@seznam.cz.
  • Od nepaměti se stalo specifikem a tradicí zdejší dechovky tzv. chození po Josefkách, kdy muzikanti obchází své kamarády a známé v den jejich svátku.
  • Během svého dlouholetého působení vystupovala kapela nejen u nás, ale i v zahraničí: Německo, Francie, Rakousko a Belgie.               

Obsazení

křídlovka 1B Petr Luběna – kapelník
křídlovka 1B Martin Baláž
křídlovka 2B Jakub Kotačka
tenor Přemysl Chvilíček
baryton Jan Vanda
klarinet Es Josef Vanda ml.
klarinet B Viktorie Králová
trubka 1B David Novák
trubka 2B Luděk Chvilíček
bastrubka Josef Vanda st.
bicí Václav Novák
bicí Václav Kotačka
bicí Ondřej Stuchlý
tuba Stanislav Šarátek
zpěv Jitka Janálová
Šárka Brantalová
zpěv Pavel Mikel
zvuk Miloslav Blaha